WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Esports

Bona presència del català a les webs de Clubs i Federacions de Catalunya. A la resta dels Països Catalans la situació és bastant pitjor. Pràcticament tot el que és estatal (Portals, Federacions, etc.) està només en castellà. En sentit negatiu destaquem, entre altres esportistes d'elit, el pilot de motocilisme Dani Pedrosa (web oficial inaugurada l'octubre del 2005) només té versió en castellà. El tennista manacorí Rafael Nadal, que va inaugurar la seva web oficial a finals d'octubre del 2005, té versió en anglès i castellà.

FC Barcelona (*) www.fcbarcelona.cat català, castellà, anglès, japonès, xinès, coreà i àrab
RCD Espanyol de Barcelona (*) www.rcdespanyol.com català i castellà
València CF (*) www.valenciacf.es castellà, valencià, anglès i japonès
Vila-real CF (*) www.villarrealcf.es castellà, valencià i anglès
RCD Mallorca (*) www.rcdmallorca.es català, castellà, anglès i alemany
Decathlon (*) www.decathlon.es
www.decathlon.cat
castellà i català
català i castellà
DiR (*) www.dir.cat català, castellà i anglès
Wala (*) www.wala.cat català i castellà
GimNàstic de Tarragona (*) www.gimnasticdetarragona.com català i castellà
Girona FC (*) www.gironafutbolclub.com català
Levante UD (*) va.levanteud.com castellà, valencià i anglès
Circuit de Catalunya de Montmeló (*) www.circuitcat.com català, castellà i anglès
Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo (Xest) (*) www.circuitvalencia.com castellà, valencià i anglès
Valencia Street Circuit (*) www.valenciastreetcircuit.com castellà, valencià i anglès
Club Jovetut Badalona (La Penya) (*) www.penya.cat català i castellà
Bàsquet Manresa (*) www.basquetmanresa.com català i castellà
València Basket Club (*) www.valenciabasket.com valencià, castellà i anglès (versió reduïda)
Club Bàsquet Sant Josep Girona (*) www.cbsantjosepgirona.com català
Lleida Bàsquet (*) www.lleidabasquet.com català i castellà
USAP Perpinyà (*) cat.usap.fr francès i català
UE Lleida (*) www.ellleida.com català i castellà
Terrassa FC (*) www.terrassafcsad.com català i castellà
Club Balonmano Granollers (*) www.bmgranollers.cat català, castellà i anglès
Reus Deportiu (*) www.reusdeportiu.es català (algunes notícies en castellà)
CE Noia Freixenet (*) www.cenoia.com català
Club Patí Vic (*) www.clubpativic.cat català
IHC - Igualada Hoquei Club (*) www.igualadahc.com català
C.E. Vendrell (*) www.hoqueivendrell.com català
Club Egara de Terrassa (*) www.egara.es català, castellà i anglès
Club Atlètic de Terrassa (*) www.athc.es català
Real Club de Polo de Barcelona (*) www.rcpolo.com català, castellà i anglès
Volta Ciclista a Catalunya (*) www.voltacatalunya.cat català i castellà
Centre d'Esports Sabadell FC (*) www.cesabadell.org català
Club Esportiu Europa (*) www.ceeuropa.com català
Unió Esportiva Sant Andreu (*) www.uesantandreu.com català
UE Santboiana (*) uesantboiana.com català
Piscines Picornell de Barcelona (*) www.picornell.com català, castellà i anglès
CNB - Club de Natació Barcelona (*) www.cnb.es català i castellà
CNC - Club Natació Catalunya (*) www.cncatalunya.org català
Club Natació Montjuïc (*) www.cnmontjuic.com català
CNS - Club Natació Sabadell (*) www.nataciosabadell.com català
Club Natació Terrassa (*) www.cnterrassa.es català, castellà i anglès
Club Natació Sant Andreu (*) www.cnsandreu.com català i castellà
Real Club de Tenis Barcelona - 1899 (*) www.rctb1899.es castellà, català i anglès
Barcelona Open Banc Sabadell - Trofeu Conde de Godó (*) www.opensabadellatlantico.com castellà, català i anglès
Marató Barcelona (*) www.zurichmaratobarcelona.es català, castellà, anglès i francès
Championchip.cat (*) www.championchip.cat català
INEFC - Institut Nacional d'Educació Física de Catalunya (*) www.inefc.net català
CAR - Centre d'Alt Rendiment Esportiu de Sant Cugat (*) www.car.edu català, castellà i anglès
UCEC - Unió de Consells Esportius de Catalunya (*) www.laucec.org català
UFEC - Unió de Federacions Esportives de Catalunya (*) www.ufec.org català
FCF - Federació Catalana de Futbol (*) www.futcat.org català
Bàsquet Català - Federació Catalana de Basquetbol (*) www.basquetcatala.com català
FCH - Federació Catalana d'Handbol (*) www.fchandbol.com català
Federació Catalana de Patinatge (*) www.fecapa.com català
FCA - Federació Catalana d'Automobilisme (*) www.fca.es català
FCT - Federació Catalana de Tennis (*) www.fctennis.org català
Federació Catalana d'Atletisme (*) www.atletisme.com/fca català
Federació Catalana de Futbol Sala (*) www.futsalcat.com català
Federació Catalana de Natació (*) www.fcnatacio.org català
Federació Catalana de Ciclisme (*) www.fedecat.com català
Federació Catalana de Voleibol (*) www.fcvolei.cat català
FCPP - Federació Catalana de Pitch&Putt (*) www.pitchandputt.cat català
Federació Catalana de Pitch&Putt (web per a jugadors) (*) www.pitchputt.cat català
FCV - Federació Catalana de Vela (*) www.fcv.es català
FCR - Federació Catalana de Rugby (*) www.rugbyfcr.com català
FCTT - Federació Catalana de Tennis Taula (*) www.fctt.org català
FCEH - Federació Catalana d'Esports d'Hivern (*) www.fceh.org català
FEEC - Federació Catalana d'Entitats Excursionistes de Catalunya (*) www.feec.org català
FCE - Federació Catalana d'Espeleologia (*) www.espeleo-cat.org català i castellà
FCB - Federació Catalana de Billar (*) www.fcbillar.org català
Federació Catalana de Salvament i Socorrisme (*) www.salvament.org català
FAC - Federació Aèria Catalana (*) www.federacioaeria.com català i castellà
CEEB - Consell de l'Esport Escolar de Barcelona (*) www.ceeb.org català
COC - Comitè Olímpic de Catalunya (*) www.coc-cat.org català
Cursa Bombers de Barcelona (*) www.cursabombers.com català i castellà
MIC - Torneig Internacional de Futbol Base (*) www.micfootball.com català, castellà i anglès
Fundació Johan Cruyff (*) www.fundacioncruyff.org castellà, català, anglès i neerlandès
Intemperie (*) www.intemperie.cat català
Probike (*) www.probike.cat català
Vèrtic (*) www.verticoutdoor.com català i castellà
Christmas Race (*) www.christmasrace.org anglès, català i castellà
Regata Ophiusa (Sitges - Formentera) (*) www.regataophiusa.com català i castellà
Vall de Núria (*) www.valldenuria.com català, castellà, francès i anglès
La Molina (*) www.lamolina.com català, castellà, francès i anglès
Masella (*) www.masella.com català, castellà, francès i anglès
Baqueira Beret (Vaquèira) (*) www.baqueira.es català, castellà, anglès, portuguès, francès i aranès
Espot Esquí - Super Espot (*) www.espotesqui.com català, castellà i anglès
Vallter (*) www.vallter2000.com català, castellà, francès i anglès
Port del Comte (*) www.portdelcomte.net català i castellà
Rasos de Peguera (*) www.rasos.net/estacio/
estacio.htm
català
Tavascan - Pleta del Prat (*) www.tavascan.net català i castellà
Ski Andorra (*) www.skiandorra.ad català, castellà, anglès i francès
Vall Nord - Pal-Arinsal / Ordino-Arcalís (*) www.vallnord.com català, castellà, anglès, francès i portugués
GrandValira - Pas de la Casa-Grau Roig / Soldeu-El Tarter (*) www.grandvalira.com català, castellà, francès i anglès
Vall d'Ordino (*) www.vallordino.com català, castellà, francès i anglès
Pirena (*) www.pirena.com català, castellà i anglès
Puigmal (*) www.puigmal.fr/index_es.html francès i català
Port-Ainé (*) www.port-aine.com castellà i català
FBM - Federació Balear de Muntanyisme (*) www.fbmweb.com català
FEMECV - Federació d'Esports de Muntanya i Escalada de la Comunitat Valenciana (*) www.femecv.com castellà i valencià
Refugi Coma de Vaca (*) www.comadevaca.com català, castellà, anglès i francès
Refugi d'Ulldeter (*) www.ulldeter.net català, castellà, anglès i francès
Refugi d'Amitges (*) www.amitges.net català, castellà, anglès i francès
Refugi Colomina (*) www.casacota.net/casulleras/
colomina/colomc.htm
català, castellà, anglès, francès i alemany
Refugi de Rebost (*) usuarios.lycos.es/refugi_de_rebost/ català
Casa Refugi del Gresolet (*) www.refugidelgresolet.com català i castellà
Casa Refugi Minairons (*) www.minairons.com català i castellà
Refugi Restanca (*) www.restanca.com català, castellà, anglès i francès
Refugi Vall de Siarb (*) soriguera.ddl.net/turisme/refugi/ català
Refugi Ventosa i Calvell (*) imaginalia.net/ventosa/ català, castellà, anglès i francès
Travessa Carros de Foc (*) www.carrosdefoc.com català, castellà, francès, anglès i aranès
Travessa Cavalls del Vent (*) www.cavallsdelvent.com català, castellà, francès i anglès
Club d'Esquí Llívia (*) www.esquillivia.com català
Club Esquí Berguedà (*) www.clubesquibergueda.com català
CEPS - Club d'Esquí La Pobla de Segur (*) www.ceps-esqui.com català
Club Esquí Girona (*) www.clubesquigirona.net català
CANM Cerdanya esquí competició (*) www.canm-cerdanya.com català
Grifone (*) www.grifone.com català, castellà i anglès
Fixe Climbing - Faders (*) www.fixeclimbing.com català, castellà, anglès i francès
Aresta Sport i Aventura (*) www.aresta.com castellà i català
ePiriMountains (*) www.epirimountains.com castellà i català
Skytime (*) www.skytime.com català, castellà, anglès, francès, alemany i italià
Snowpark Division (*) www.snowparkdivision.com català, castellà, francès i anglès
Club Ciclista Amer Hipra (*) www.bttamer.org català
Club de Bàsquet Tarragona (*) www.cbtarragona.com català i castellà
Sedis Bàsquet - Cadí La Seu (*) www.sedisbasquet.com català
USAP Barcelona Rugby BUC (*) www.buc-usap.com català
PlusFresc UE Lleida - Associació Lleidatana Handbol (*) www.alleidatanahandbol.org català
Centre d'Esports Sabadell FC Femení (*) www.cesabadellfemeni.org català i castellà
Reno (hoquei patins) (*) www.hockeyreno.com català, castellà, anglès i francès
Mitja Marató de Terrassa (*) www.mitjaterrassa.com català
Llop - Gestió de l'Esport (*) www.llopgestio.com català
Pau Gasol (*) www.paugasol.com català, castellà i anglès
Carles Puyol (*) www.carles5puyol.com català, castellà i anglès
Andrés Iniesta (*) www.andresiniesta.es català, castellà i anglès
Dani Alves www.danialves20.com castellà, català, anglès i portuguès
Leo Messi (*) www.leomessi.com castellà, català i anglès
Victor Valdés (*) www.victorvaldes1.com castellà, català i anglès
Cesc Fàbregas (*) www.cescfabregas.com català, castellà i anglès
Gerard Piqué (*) www.gerardpique.com castellà, català, anglès i xinès
Marc Màrquez (*) www.marcmarquez93.es castellà, català i anglès
Marc Gené (*) www.marcgene.com català, castellà i anglès
Jaime Alguersuari (*) www.jalguersuari.com castellà, català i anglès
Ricky Rubio (*) www.rickyrubio9.com castellà, català i anglès
Xavi Rabaseda (*) www.xavirabaseda.com català i castellà
Tommy Robredo (*) www.tommy-robredo.com català, castellà i anglès
Nani Roma (*) www.naniroma.com català, castellà i anglès
Adam Raga (*) www.adamraga.com català, castellà i anglès
Marc Coma (*) www.marccoma.com català, castellà i anglès
Kilian Jornet (*) www.kilianjornet.cat català, castellà, anglès i francès
Araceli Segarra (*) www.aracelisegarra.com català, castellà i anglès
Xevi Pons (*) www.xevipons.com castellà, català i anglès
Jordi Tarrés (*) www.jorditarres.com català i castellà
Dani Solà (*) www.danisola.com castellà, català i anglès
José Luis López-Pampló Rius (pilot de fórmules) (*) www.pamplo.com castellà i valencià
Gerard Farrés (*) www.gerardfarres.net català i castellà
Toni Elias (*) www.tonielias.com castellà (català i anglès, versions no completes)
Carles Checa (*) www.carloscheca.com castellà, català i anglès
L'Aeroclub Barcelona-Sabadell (*) aeroclub.es català i castellà
Reial Aeroclub Reus Costa Daurada (*) www.racreus.com castellà, català i anglès
Prair Aviació (*) www.prair.com català, castellà i anglès
Esport Català (*) www.esportcatala.com català
Alusport (*) www.alusportbottles.eu català, castellà i anglès
Nil Sport Wear (*) www.nilsportwear.com català i castellà
Club Atletisme Tarragona (*) clubatletismetarragona.com català, castellà i anglès
Europolis (Club d'Esports i Salut) (*) www.europolis.es català
RugbyCatalà.org (*) www.rugbycatala.org català
TwoNav - CompeGPS (*) www.twonav.com castellà, català, anglès, francès, alemany i italià
America's Cup Valencia (*) www.americascup.com anglès, castellà, francès i italià
Rafael Nadal (*) www.rafaelnadal.com anglès i castellà
Dani Pedrosa (*) www.danipedrosa.com castellà i anglès
Jorge Lorenzo (*) jorgelorenzo.com castellà i anglès
Sete Gibernau (*) www.setegibernau.com castellà
Mireia Belmonte (*) www.mireiabelmonte.com castellà i anglès
Rudy Fernández (*) rudy5.net castellà i anglès
Héctor Barberá (*) www.hectorbarbera.com castellà i anglès
Laia Sanz (*) www.laiasanz.com castellà
Ivan Cervantes (*) www.ivancervantes.com castellà
Juan Carlos Ferrero (*) www.juancarlosferrero.com castellà
Pedro Martínez de la Rosa (*) www.pedrodelarosa.com castellà i anglès
David Meca (*) www.davidmeca.com castellà i anglès
Gemma Mengual (*) www.gemmamengual.com castellà
Metropolitan (*) www.clubmetropolitan.net castellà
Thunar Esports (*) www.thunar.com castellà
Bicicletas Monty (*) www.monty.es castellà i anglès
Aeroclub de Alicante (*) www.aeroclubdealicante.com castellà
RFEF - Real Federación Española de Fútbol www.rfef.es castellà
FBF - Federación Balear de Fútbol (*) www.futbolbalear.com castellà
FVF - Federación de Fútbol de la Comunidad Valenciana (*) www.fevafutbol.com castellà
LFP - Liga de Fútbol Profesional www.lfp.es castellà
Liga ACB (Bàsquet) www.acb.com castellà
Federación Española de Baloncesto www.feb.es castellà
Real Federación Española de Balonmano www.rfebm.com castellà
Liga ASOBAL (Handbol) www.asobal.es castellà
Elche CF (*) www.elchecf.es castellà
Federació de Bàsquet de les Illes Balears (*) www.fbib-basket.com castellà (també té informació en català)
Federación de Baloncesto de la Comunidad Valenciana (*) www.fbcv.es castellà
Federación Balear de Fútbol Sala (*) www.federacionbalearfutbolsala.com castellà
Liga Nacional de Fútbol Sala www.lnfs.es castellà
RFEP - Real Federación Española de Patinaje www.fep.es castellà
RFEC - Real Federación Española de Ciclismo www.rfec.com castellà
Vuelta Ciclista a España www.lavuelta.com castellà, anglès i francès
FEDME - Federación Española de Deportes de Montaña y Escalada www.fedme.es castellà
RFEDI - Real Federación Española de Deportes de Invierno www.rfedi.es castellà
Bwin www.bwin.es castellà i anglès
Miapuesta.com www.miapuesta.com castellà
Sportium www.sportium.es castellà
Eurobet www.eurobet.com
www.eurobet.es
en moltes llengües (català no)
Unibet www.unibet.com en moltes llengües (català no)
Betfair www.betfair.com en moltes llengües (català no)
Rossignol (*) www.rossignol.com anglès, francès, castellà i altres llengües (català no)
Trang World - Artiach www.artiach.com castellà i anglès
Lafuma www.lafuma.com francès, anglès, alemany, neerlandès, portuguès, japonès i coreà
Black Diamond Europe www.bdel.com/euro/ anglès, alemany i francès
Boreal Europe www.e-boreal.com/index2.htm anglès, castellà i molts altres idiomes (català no)
Camp www.camp.it italià i anglès
Chiruca (Calzados Fal) www.chiruca.com
www.fal.es
castellà, anglès i francès
Columbia Sportwear Company www.columbia.com anglès, castellà, francès, alemany, italià, japonès i coreà
Ferrino www.ferrino.it anglès i italià
Gore-Tex www.goretex.com anglès, castellà, francès, alemany, italià, suec i japonès
Grivel Mont Blanc www.grivel.com anglès, castellà, francès, alemany i italià
Laken www.laken.es castellà i anglès
Lowe Alpine www.lowealpine.com anglès
Millet www.millet.fr francès, anglès i japonès
The North Face www.thenorthface.com anglès
Petzl www.petzl.com/ES/es castellà
Salewa www.salewa.es castellà
Supair www.supair.com/es/ castellà, anglès, francès i alemany
Niviuk www.niviuk.com castellà, francès i anglès
X-Socks www.x-socks.com en moltes llengües, català no
FRCV - Federación de Rugby de la Comunidad Valenciana (*) www.rugbymediterraneo.com castellà
Federación Balear de Rugby (*) www.fbalear-rugby.com castellà
Federación Española de Rugby www.ferugby.com castellà
Playas de Castellón FS (*) www.cdplayascastellon.com castellà
Club Bàsquet Drac Inca (*) www.basquetinca.com castellà
CB Puig d'en Valls Sta. Eulàlia (*) www.clubbasquetpuigdenvalls.com castellà
Club Femesala Elche (*) www.femesalaelche.com castellà
ABF - Asociación de Clubes de Balonmano Femenino www.acbf.net castellà
CBM Elda Prestigio (*) www.eldaprestigio.com castellà
CB Mar Alicante Urbana (*) www.maralicante.com castellà
CEH Maritim Valencia Villegas (*) www.balonmanomaritim.com castellà
Rugby Club L'Hospitalet (*) www.rugbyhospitalet.com castellà (notícies en català)
RC Valencia Rugby Club Tecnidex (*) www.valenciarugby.com castellà
CAU Rugby Valencia (*) www.caurugby.com castellà
Balmat (*) www.balmat.es castellà
Intersport www.intersport.es castellà
Base www.base.net castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.